Het landschap als museum: wegwijzer door Peelland

    Titel Het landschap als museum: wegwijzer door Peelland
    Omslag Cover of Het landschap als museum: wegwijzer door Peelland book
    Content

    Woord vooraf:

    De tentoonstelling : “het landschap als museum” en deze, daaruit voortkomende gids zijn bedoeld voor een breed publiek dat zinvol én plezierig wil rondkijken in Zuidoost-Brabant. De grenzen van het oude Peelland hebben wij daarvoor tot onze grenzen gemaakt. Helmond valt precies midden in dit gebied.
    Aanleiding tot het maken van deze tentoonstelling was het verschijnen van een nota van het Nederlands research instituut voor recreatie en toerisme. Deze nota toonde aan dat musea hun taak binnen de wereld van het toerisme nog altijd kunnen verbeteren.
    Tentoonstelling en gids wijzen op talrijke cultuur- en natuurhistorische bijzonderheden, zaken waarin het toerisme bij traditie is geïnteresseerd.

    Inhoud:

    Woord vooraf

    • Hoe het landschap zich vormde
    • De Peel, een godverlaten land
    • Hoe de dorpen ontstonden
    • Iets over de bomen en planten
    • Vogels in de Peel
    • Boerderijen in Peelland
    • De water- en windmolens
    • De kerkgebouwen
    • Kapellen in Peelland
    • Kastelen
    • Van gevels en dorpse deftigheid
    • Waar de mensen werkten
    • Enkele zoektips
    • De routebeschrijvingen
    • Plaatsnamenregister
    Auteur Eindredactie J. van Laarhoven
    Uitgever Gemeentemuseum Helmond
    Jaar 1984
    Aantal pagina's 104
    Rubriek Flora en Fauna, Gebouwen en architectuur, Heemkunde algemeen, Landbouw, veeteelt, jacht en visserij, en Nijverheid en industrie
    Regio Zuid-Oost Brabant
    Collectie Gaston Remery
    Locatie 05-4